تشخیص عسل طبیعی


تشخیص عسل طبیعی

برای تشخیص عسل طبیعی ، قبل از هر چیز باید تعریف مختصری از عسل طبیعی و عسل تقلبی را بیان کنیم تا بعد از معرفی مختصری از هر کدام تفاوت های آنها را در هنگام مواجه به آنها تشخیص دهیم.

عسل طبیعی چگونه است؟

عسل به شهد گل ها اطلاق مي شود كه زنبور عسل پس از تغذيه از گياهان مختلف، آن را ساخته باشد. به بيان ديگرعسل ماده شيرين و غليظي است كه توسط زنبوران عسل از شهد گل ها جمع آوري شده و تغيير شكل مي يابد و سپس در داخل سلول هاي مومي كندو ذخيره مي شود.
اين عسل كاملاً طبيعي و سرشار از مواد غذايي و حيات بخش بوده و مي تواند تمام نيازهاي غذايي را برطرف كند، زيرا زنبور تمام املاح و ويتامين هاي موجود در گل را به شكل عسل مي پروراند و آن را قابل جذب در خون مي سازد. از طرفي كيفيت عسل طبيعي چندين برابر بيشتر از عسل مصنوعي است كه زنبور با آب و شكر تغذيه مي شود.

عسل تقلبی چگونه است؟

و اما عسل تقلبي ،هر گونه تغييري در عسل مانند افزودن يك سري مواد به آن، تقلب محسوب مي شود. به طور كلي عسل تقلبي به دو روش تهيه و در سطح جامعه توزيع مي شود.
الف) بخشي از عسل، تقلبي است
– با كمك زنبور
– بدون كمك زنبور
ب) عسل صد در صد تقلبي است
در اين روش عسل 100 درصد مصنوعي بوده و از شيره ميوه هايي مانند خرما، توت و غيره يا از مواد گلوكزي (شربت قند)، مواد نشاسته اي و … ساخته مي شود كه اين عسل ها به هيچ وجه عطر و طعم عسل واقعي را ندارند.
عسل هاي مصنوعي تهيه شده از شيره ميوه ها، داراي مواد و تركيباتي مشابه عسل طبيعي هستند كه از تغليظ آب ميوه ها به طريق مصنوعي و صنعتي به دست آمده اند.
اين نوع عسل، بدون دخالت زنبور، از قند، نيشكر و ميوه هاي شيرين مانند خربزه، هندوانه، كدو تنبل و خرما توليد مي شوند. اين روش در ايران متداول نبوده، ولي در بعضي از كشورها مرسوم است.

تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی

با بررسی ویژگی‌های فیزیکی (ظاهری، عطر، طعم و …) عسل، بسیار آسان می‌توان تشخیص داد این عسل طبیعی است یا تقلبی. اما این ویژگی‌های فیزیکی را چگونه باید امتحان کنیم؟ ما در این بخش چند نکته بسیار مهم و بسیار ساده را معرفی کرده‌ایم که با توجه به آنها، قادر خواهید بود بدون تست عسل خریداری شده در آزمایشگاه، موقع خرید عسل طبیعی را بسیار آسان و سریع تشخیص دهید.

نوع تستعسل طبیعیعسل مصنوعی
میزان چسبندگی اگر آن را بین انگشتان خود قرار دهید، خواهید دید حالت چسبندگی ندارد. به دلیل بالا بودن درصد شیرین کننده‌ها و افزودنی‌ها، نسبتاً چسبناک است.
ضخامت بسیار ضخیم است و زمان زیادی برای حرکت از یک طرف ظرف به طرف دیگر خواهد برد. بسیار سبک است و به سرعت داخل شیشه جابجا می‌شود.
طعم برخلاف اعتقاد اکثر مردم، طعم عسل طبیعی خیلی زود در عرض چند دقیقه از بین می‌رود. همچنین اگر عسل طبیعی را حرارت داده و خنک کنید، طعم و مزه‌اش تغییر می‌کند و تمام ارزش‌های دارویی و غذایی‌اش کاهش پیدا خواهد کرد. به دلیل قند و شیرین کننده‌های اضافی، طعم شیرین‌اش باقی خواهد ماند.
بو  یا عطر واقعاً می‌توان بوی عطر گل‌ها و گیاهان وحشی را احساس کرد. عمدتاً هیچ عطر و بویی از گل و گیاه وجود ندارد و شاید بیشتر بوی صنعتی بودن بدهد.
حرارت دادن پس از گرم شدن، عسل طبیعی به سرعت گلوله می‌زند اما حباب نمی‌دهد. پس از گرم شدن، به علت رطوبت، قند و وجود آب اضافی، حباب تشکیل پیدا می‌دهد.
حل شدن در آب فوراً در آب فشرده شده و ته ظرف (بدون حل شدن در آب) ته‌نشین می‌شود. خیلی سریع در آب حل می‌شود و مانند عسل طبیعی ته‌نشین نخواهد شد.
شفافیت از پشت شیشه آن نمی‌توان اشیاء یا نور را با وضوح کامل دید. مانند شیشه رنگی عمل می‌کند و به راحتی می‌توان اشیاء و نور را از پشت آن دید.
تست با نان هنگامی که روی یک تکه نان مقداری عسل بمالید، نان در همان حالت خود باقی خواهد ماند. به دلیل افزودنی‌های مرطوب، اگر روی نان قرار گیرد، نان خیس خواهد شد.
تست جذب روی کاغذ چند قطره عسل طبیعی روی کاغذی با قدرت جذب کنندگی بالا، جذب نخواهد شد. به سرعت مانند آب، جذب کاغذ با قدرت جذب کنندگی بالا خواهد شد.
میزان ناخالصی‌ها ذرات کثیف، گرده و تکه‌های بدن زنبور عسل را می‌توان در آن یافت. هیچکدام از موارد بالا در آن یافت نمی‌شود.

نتیجه‌گیری‌ تشخیص عسل طبیعی

لازم است این را نیز متذکر شویم که با نکاتی که در بالا مطرح شد، تنها می‌توان طبیعی بودن عسل را تشخیص داد. یعنی اینکه نمی‌توان میزان ساکارز عسل را فهمید. مگر آنکه یک عسل‌خور حرفه‌ای باشید یا خودتان زنبوردار باشید. در این حالت به احتمال زیاد می‌توانید میزان ساکارز را هم تا حدی تشخیص دهید.
اما اگر بخواهید از میزان دقیق ساکارز و سایر مشخصات عسل مطلع شوید باید به آزمایشگاه‌های معتبر که تعدادشان هم کم نیستند مراجعه کنید.


تعداد دیدگاه ها برای این مطلب: 1 دیدگاه